Apie žmogui skirtus iššūkius

Labai džiugu, kai renkamės nepasiduoti baimių kurstymui, skaldymui, kiršinimui ar tapusavio supriešinimui. Ekstremaliose aplinkybėse išryškėja mūsų tikrosios vertybės, tampa žymiai sunkiau „padorumo kauke” užmaskuoti – paslėpti tikrąjį „savo veidą”. Tai yra proga geriau pažinti, suprasti save, suvokti giliai viduje paslėptas ydas, sąlygojančias mūsų elgesį, primityvią egoistinę arba brandžią, geranorišką pasaulėžiūrą. Ir pripažinti, kas yra taisytina, dirbti su savo trūkumais, keistis.

Simboliška, tačiau ant veido priverstinai uždėta, ilgai nešiojama kaukė gali padėti atpažinti vidines kaukes, veidmainiškumo įpročių užaugintas mumyse. Galime ir likti jas „dėvėti”, bet galime atpažinus pabandyti vaduotis nuo jų, tapti laisvesniais, išdrįsti būti savimi!

Turime daugiau laiko pabūti su savimi, o ne bėgti nuo tikrojo savęs… Priimti save tokį, koks esu, tačiau ne fatališkai, o kūrybiškai, žinant, kad galiu keistis, ir keičiuosi…

Sąmoningas žmogus stengiasi ne tik savimi rūpintis, bet padėti ir kitiems, netgi nepažįstamiem, palaikyti vienas kitą, stiprinti bendruomeniškumą, atjautą, nesavanaudišką gerumą, vieningai, kartu spręsti problemas. Ir galbūt tame atrasti, naujai kurti save.

Sąmoningumas – tai ne tik ir ne šiaip budrumas, o gerokai daugiau – tai sąmoningai pasirinktas dorybingumas, paremtas dvasine morale, etika. Džaugiuosi, kad mane supa tiek daug puikių, atsakingų, pilietiškų, sąžiningų, rūpestingų žmonių. Jiems RŪPI Lietuva, žmogus, gamta, Žemė, tikrosios tiesos, gyenimo prasmė. Ir jie kuria save, pasaulį šviesiausiomis dvasinėmis spalvomis.

Ačiū, kad esame kartu, augame, stiprėjame, mylime ir gyvename…

Lina Rudaitienė

Ankstesnis straipsnis2020-04-23 tema: žmogaus prigimtinė dvasinė kūrybinė jėga
Kitas straipsnisMeditacija – bendravimas su mineralų, augalų, gyvūnų, žmonių, angelų ir dvasiniu pasauliais