Ingrida Alonderė

Ingrida Alonderė
Ingrida Alonderė

Esu sąmoningumo ir sąmoningos kūrybos skatintoja.

Visą gyvenimą keliavau koja kojon su vidinių slėpinių gvildenimu, pamokomis ir išbandymais. Nuo vaikystės dalyvauju įvairiuose dvasinių praktikų mokymuose ir seminaruose. Viena svarbiausių įvyko man būnant vos 12-kos metų, kuomet susitikau su mokytoju Kirti Tsenshab Rinpoche.

Praktikuoju Reiki ir Rebirthingą, kurį laikau vienu iš stipriausių įrankių į savęs pažinimą. Esu sertifikuota Rebirthing’o meistrė (mano mokytoja – Lina Rudaitienė).

Esu be galo dėkinga N. Gabijai Wolmer už suteiktas itin svarbias ir reikalingas žinias, už pagalbą susivokiant savo kelyje, atrandant dalykus, kurie padėjo pamatyti pasaulį, žmogų kitomis – atviresnėmis ir nuolankesnėmis, akimis.

Studijavau choro dirigavimą ir muzikos kritiką ir teoriją. 2019 m. įstojau į menotyros doktorantūrą. Nuo 2020 m. esu Vilniaus savivaldybės choro „Jauna muzika“ direktorė. Kaip muzikos kritikė rašau spaudoje: kritikos straipsnius, recenzijas laikraščiuose, žurnaluose ir internetiniuose portaluose.

Vienas svarbesnių mano projektų – 2016 m. sukurtas pirmasis Lietuvoje virtualus choras „Virtualus choras. Lietuva“, o 2018 m. antrasis ir trečiasis. Iki šiol prodiusuoju ir kuriu virtualius chorus su kitais kolektyvais, įstaigomis.

Kaip muzikos kritikė dažnai rašau spaudoje: kritikos straipsnius, recenzijas laikraščiuose, žurnaluose (Muzikos barai, Breavissimo ir kt.) ir internetiniuose portaluose (lrytas.lt, 7md.lt, bernardinai.lt ir kt.). Mano muzikologinė veikla jau buvo įvertinta apdovanojimais: 2016 m. jaunųjų kritikų konkursas „Šiuolaikinis operos teatras: tradicijų sandūroje“ – I premija; 2018 m. NOA festivalio metu vykusio jaunųjų kritikų konkursas – I premija.

Ankstesnis straipsnis2017-10-26 tema: Vėlinių laikotarpio aktualijos
Kitas straipsnis2017-12-21 tema: spontaniškas intuityvumas ir gyvenimo intensyvumas