Ingrida Alonderė

Ingrida Alonderė
Ingrida Alonderė

Kas aš esu? Aš – tiesiog paprastas žmogus, bet tuo pačiu nepaprastas, kaip ir mes visi. Mano vardas Ingrida Alonderė – sąmoningos kūrybos skatintoja, savęs pažinimo mokytoja. Mano taikoma praktika – meninė raiška per muziką ir tapybą, kuomet sąmoningai dedame pastangas atsakyti į klausimą „Kas aš esu?“ (o jame atrodo telpa viskas). Atviri pokalbiai, meditacija, kvėpavimas, dainavimas, tapymas – dalis įvairių praktikų, padedančių darbui su žmonėmis, ieškant svarbiausių klausimų ir atsakymų apie žmogišką būtį, problemas, sunkumus, įtampas, išgyvenimus…

Nuo pat ankstyvos vaikystės pradėjau mokytis menų. Muzika užėmė didžiausią dalį ir ne tik buvo, bet iki šiol yra mano aistra, bendrapakeleivė, nuspalvinanti gyvenimą įvairiausiomis spalvomis. O šalia jos nemažą dalį užima tapyba ant drobės. Tapymas man tarsi stebuklinga oazė, leidžianti kūrybines mintis ir energiją išreikšti spalvomis, nuotaikomis bei jausmais. Tuo pačiu atrasti kitokią ir įvairią save, paleisti įtampas, atsipalaiduoti, išlieti pyktį ar skausmą, spalvomis perteikti laimę ir meilę.

Visą gyvenimą keliavau koja kojon su dvasiniais ieškojimais, pamokomis ir išbandymais. Nuo vaikystės dalyvauju įvairiuose mokymuose ir seminaruose. Viena svarbiausių įvyko man būnant vos 12-kos metų, kuomet susitikau su mokytoju Kirti Tsenshab Rinpoche, tuo metu viešėjusio Lietuvoje. Taip pat esu be galo dėkinga N. Gabijai Wolmer už suteiktas itin svarbias ir reikalingas žinias, už pagalbą susivokiant savo kelyje, atrandant dalykus, kurie padėjo pamatyti pasaulį, žmogų kitomis – atviresnėmis ir nuolankesnėmis, akimis. Savęs beieškant ir norint žengti tik pirmyn, labai daug padėjo Rebirthingo užsiėmimai, kuriuos iki šios dienos praktikuoju ir laikau vienu iš stipriausių įrankių į savęs pažinimą.

Studijavau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje: bakalaure įgijau choro dirigavimo, o magistre – muzikos kritikos ir teorijos specialybę. Šiuo metu studijuoju menotyros doktorantūroje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje / Vilniaus dailės akademijoje.

Pirmų dviejų pakopų studijų metais aktyviai dirbau akademinės kultūros srityje, mokiau chorus, vokalinius kolektyvus, koordinavau įvairius projektus, koncertus, konferencijas. Po mokslų ėmiau gilintis į muzikos kolektyvų vadybą ir prodiusavimą. Šiuo metu dirbu Vilniaus savivaldybės choro „Jauna muzika“ vadybininke. Taip pat esu Lietuvos kultūros tarybos ekspertė.

Kaip muzikos kritikė dažnai rašau spaudoje: kritikos straipsnius, recenzijas laikraščiuose, žurnaluose (Muzikos barai, Breavissimo ir kt.) ir internetiniuose portaluose (lrytas.lt, 7md.lt, bernardinai.lt ir kt.) Mano muzikologinė veikla jau buvo įvertinta apdovanojimais: 2016 m. jaunųjų kritikų konkursas „Šiuolaikinis operos teatras: tradicijų sandūroje“ – I premija; 2018 m. NOA festivalio metu vykusio jaunųjų kritikų konkursas – I premija.

Vienas svarbiausių mano projektų – 2016 m. sukurtas pirmasis Lietuvoje virtualus choras „Virtualus choras. Lietuva“, o 2018 m. antrasis ir trečiasis – „Virtualus choras. Lietuva [Vol. 2]“: Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“ ir Vaclovo Augustino naujas kūrinys, sukurtas specialiai šiam projektui, „Sanctus“.