Esame įpratę manyti, kad atmintis yra mūsų smegenyse, kad jos turi tam tikras struktūras, leidžiančias saugoti informaciją. Taip teigia šiuolaikinis mokslas. Ar tikrai atminties saugyklos yra smegenys?
Žmogaus smegenys buvo ištirtos gana išsamiai – buvo nustatytos sritys, susijusios su savo asmenybės suvokimu ir gebėjimu atpažinti melą, taip pat sritys, valdančios smalsumą ir nuotykių jausmą. Buvo atrasti apetito, agresijos ir baimės centrai, atvertos sritys, atsakingos už humoro jausmą ir optimizmą. Tačiau struktūrų, kuriose būtų galima saugoti informaciją, nerasta.
Logiška manyti, kad yra tam tikra lauko struktūra, „informacijos debesis“, kuriame saugoma visa informacija, kurią sukaupėme per savo gyvenimą.
Mūsų smegenys naudojamos kaip informacijos priėmimo ir perdavimo įrenginys – siunčiame užklausą į „debesį“ ir gauname atsakymą. O mūsų protas yra „operatorius“, galintis dirbti ir su „debesų saugykla“, ir su smegenimis.
„Informacijos debesys“ yra skirtingi. Akivaizdu, kad yra debesis, kuris mumyse palaiko gyvybės programas. Visiems gyviams būdingi instinktai – mitybos, dauginimosi, savisaugos ir pan.
Kitas yra „giminės debesis“. Tai pirmiausia lemia kuriamo kūno formą, įgimtų instinktų, būdingų bet kuriai rūšiai, rinkinį ir norą plėstis. Antra, ji nuskaito informaciją apie šeimos būklę ir atlieka reikiamus jos sėkmingo veikimo mechanizmų pakeitimus.
Tačiau žmogus turi ir kai ką daugiau – tai, ką vadiname „savastimi“. Asmeninėje „Sielos debesies“ saugykloje galima saugoti informaciją ir žmogaus gautų įspūdžių energiją. Žmogaus įgyti gebėjimai padeda išspręsti tam tikras problemas. Kartais „debesų patarėjas“ gali generuoti atsakymus į sudėtingus klausimus. Ne veltui teisingi sprendimai dažnai aplanko sapne arba iškart pabudus.
Akivaizdu, kad yra ir „kolektyvinis žmonijos atminties debesis“, su kuriuo mes taip pat turime ryšį. Esant poreikiui, galime gauti informaciją, nesusijusią su mūsų asmenine patirtimi, iš ten.
„Informacijos saugyklų debesų“ raktai atveria duris į abi puses – informacija gali patekti į mūsų smegenis ir būti mūsų Sielos arba kolektyvinės sąmonės žinioje. O mūsų sąmonė gali persikelti į „debesį“ – tai atsitinka, pavyzdžiui, miegant.
Gebėjimą sąmoningai valdyti įvairią informaciją ugdo veiklos, praplečiančios mūsų savimonę, pasaulėžiūrą, sąmonės lauką.
Lina Rudaitienė