Apie tetaniją

Po vieno iš rebefingo užsiėmimų kalbėta apie rankose stipriai juntamą tetaniją (stipresnio sujungto kvėpavimo metu sutraukti raumenys, šiuo atveju – rankų).

Klausimas: Paaiškinimas susiejant tai su informacijos priėmimu, vogimu, melavimu, nukentėjimu arba manipuliavimu informacija – visai nerezonavo… Man atrodo kažkaip, kad ne apie mane tai.

Kvėpavau per burną, bandžiau įsukti kvėpavimą, paskui intensyviau kvėpuoti moteriška energija, paskui per širdį iškvepiant ir kitaip ir po 15 min vėl sutraukė rankas. Tuomet pradėjau savęs klausti ir galvoti, iš ko atsiranda tas surakinimas, suvaržymas, kad mano gyvenime visiškai nėra tų Jūsų paminėtu dalykų, kaip problemų… Aš pagalvojau, kas man labiausiai kelia įtampa – tai darbas. Ir kažkaip suvedžiau, kad aš rankomis daugiausia dirbu, nes dažniausia el. laiškų, duomenų tikrinimas, visą laiką rankos liečia klaviatūrą ir per tai perduodama informacija (o ne, pavyzdžiui, kalbant gyvai arba skambinant). Taigi kadangi man ir be kvėpavimo aišku, kad mane labiausiai smukdo mano darbas, tuomet pradėjau per integraciją galvoti, kaip tai pakeisti.. Ir atėjo kažkokių suvokimų, bent jau pasirodė įmanoma, kad tai kažkada gali pasikeisti (nes šiaip, tai nežinau kokį darbą norėčiau dirbti ir dėl to nieko nekeičiu kol kas). Aš, žinoma, pradėjau gerti mineralus, kad netruktų kalcio ir tos tetanijos nebūtų klaidingai suprastos 🙂 …

Kaip jūs manot, ar gali būti toks paaiškinimas tų tetanijų? Aš dabar noriu visą laiką kvėpuoti tik viena tema – saviraiška, savirealizacija ir darbas… Tikiuosi, kažkiek save išlaisvinti tokiu būdu.

Atsakymas: Jūsų paieškos, suvokimai veda teisinga linkme.
Kai sakiau, kad rankos susiję su informacija, turėjau omenyje pateiktas sąsajas pačia plačiausia prasme, ir tik keletą pavyzdžių paminėjau, kaip tai pasireiškia gyvenime. O šiaip tai informacija lydi mus visame kame, pačiomis įvairiausiomis formomis. Būtent todėl, kai ilgai nepavyksta kvėpuojant atsikratyti įtampų, skausmo, reikia daryti tai, ką jūs ir aprašėte – ieškoti skausmo priežasčių, būti pasiruošus priimti bet kokį atsakymą, tiesą, dirbti su juo.

Pasiremsiu jūsų darbu kaip pavyzdžiu – tūkstančiai žmonių šiais laikais dirba su informacijos duomenų bazėmis, dar daugiau – su kompiuteriais, klaviatūra, t.t. Betgi ne visi turi tokias kaip jūsų įtampas. Tiesiog darbas gali išryškinti, atverti žmogaus viduje glūdinčią karminę įtampą. Dažnai mes ir pasirenkame tokį darbą, kurio dėka anksčiau ar vėliau būsime priversti susidurti su mūsų Sielai svarbiomis, evoliucine prasme aktualiomis temomis.

Einant toliau, svarbu prisiminti, kad gautas teisingas atsakymas apie skausmo priežastis skatina daryti išvadas, sprendimus, keistis, ir jei jūsų suvokimai bei sprendimai teisingi, skausmas gana greitai pradeda nykti, pasišalina. Jei to neįvyko, vadinasi, padarytos neteisingos išvados apie skausmo priežastis arba priimti neteisingi sprendimai.

Pamenate, yra pasakymas: „nuo vilko bėgo, ant meškos užsirovė”. Taigi, jei esant tam tikrame darbe, žmogus jaučiasi blogai, jis pamano, kad reikia keisti darbą, kitame darbe problemos tos pačios, kartais dar didesnės byloja apie tame glūdinčias pamokas. Ne keisti darbą reikia, o ieškoti atsakymų, dėl ko skausmas – įtampos lydi. Labai dažnai atradus teisingus atsakymus, padarius vidinį pokytį, keičiasi mūsų buvimo darbe kokybė, sėkmė, statusas, netgi ateina pasiūlymai naujam darbui, kilimui, t.t.

Be to, supraskite teisingai, kartais Siela pasirenka būti jautriame kūne, jautrios nervų sistemos, kad stipriai judėti į priekį, „neužmigti” materialioje buityje, rutinoje… Bet tai reta.

Grįžtant prie jūsų darbo pobūdžio – jūs dirbate su informacija, tai galima bandyti ieškoti atsakymų užduodant sąmoningo kvėpavimo metu įvairius klausimus:
– koks mano santykis su informacija (gal ši informacija melaginga, manipuliuojanti, jums to nežinant iškreipta, t.t.)?
– koks mano santykis su šiuo darbu (gal šis darbas nepatinka ir jūsų Siela nepatenkinta tuo)?
– koks mano santykis su šia darboviete, kolektyvu?
– kokie mano lūkesčiai šiame darbe arba tame, ką darau?…

Tai galima tęsti, iki pajusite, kad užduodant klausimą, viduje rezonuoja skausmingai, jautriai, suskamba gyvas interesas kaip perspektyva, panašiai. Tada jau eiti tiksliau suformulavus pirmyn į aiškius suvokimus, sprendimus bei rezultatyvų pokytį.

Ankstesnis straipsnis2018-04-26 tema: dėmesio valdymas, trys sąmonės – būties lygiai
Kitas straipsnisRebeferių kursas praktikumas