Motinos diena primena apie tai, kas svarbu

Motinos diena primena apie tai, kas svarbu, kas visų svarbiausia – MAMĄ. Juk visi atėjome į šį pasaulį mamos dėka. Ir vien už tai mes galime visą gyvenimą jai dėkoti. Dėkoti savo mamai už tai, kad ji yra, kad mes esame. Prisiminkime savo mamą, gražiausias patirtis su ja. Ji mus apdovanojo ne tik gyvybe, o ir buvimu kartu, pasaulio pažinimu…

Juk būtent mama vedė mus gyvenimo pradžioje. Ir iš dalies prie to, kaip mes matome, jaučiame, suvokiame pasaulį, labai prisidėjo mūsų mama. Ji dalinosi su mumis visu tuo, ką turėjo geriausio, kaip sugebėjo, kaip mokėjo. Po to mes jau patys galėjome keisti save, bet visgi pradžią davė mama.

Prisiminkime pačias gražiausias mūsų bendro buvimo su mama akimirkas, minutes, valandas, dienas… Ir tegu neužklos pačių šviesiausių, gražiausių, šilčiausių prisiminimų mus kartais aplankę bendri liūdni, sunkesni patyrimai. Te esminiais prisiminimais išlieka prasmingi bendro būvimo su mama patyrimai.

Motinystė

Tai nuostabiai iliustruoja didįjį gyvybės pasaulį su nuolatiniu kitimu – gimti, augti, bręsti, gimdyti naują gyvybę, prisidedant prie jos tęstinumo. Kiekvieną sykį tai vyksta kitaip. Tokia yra motinystė, kurios jėga glūdi kantrybėje, švelnume, gerume, meilėje, pasiaukojime, supratingume, atlaidume. Tad verta tai prisiminti ir padėkoti.

Kokius neįkainojamus turtus į mūsų rankas įteikė mama. Ar suvokiame tai? Ar mes vertiname tai? Ką su visu tuo darome? Prisiminkime įsimintiniausius, prasmingiausius, turiningiausius savo su mama patyrimus. Pabūkime ne tik tų įvykių sūkuryje, bet jausmuose, kuriuos tada patyrėme kartu su mama. Kiekviename iš mūsų gyvena dalelė mūsų mamos – atpažinkime tai savyje. Tada galėsime tai puoselėti, auginti, globoti ir stiprinti, rūpintis ta motiniškąja dalimi savyje.

Dėkingumas

Dėkoju, mama, už gyvybę, grožį, dėkoju už tavo artumą, šilumą, atliepimą ir buvimą kartu. Mama paliko neišdildomą pėdsaką kiekviename iš mūsų. Tai įpareigoja tęsti motiniškos būties įprasminimą. Ne tik gimdant, auginant vaikus. Motinystė dalyvauja įvairausiose gyvenimo srityse, tad remkimės motinystės jėga, kurią gavome iš savo mamos, ir auginkime įvairią gyvybę savyje, savo aplinkoje.

Atpažinkime motinystę visame kame, puoselėkime ją. Gražiausia motinystės apraiška – Motina Žemė. Šitiek įvairios gyvybės ji talpina savyje. Mylinti, besirūpinanti, globojanti – iš jos yra ko mokytis. Būkime sąmoningi motinystėje. Ačiū, Mama, davusi man gyvybę. Ačiū Mama Žeme už gyvybės gausą. Ačiū Motina Gamta!

Ankstesnis straipsnisGrožėjimosi dovana
Kitas straipsnis2021-05-20 tema: individualumas ir bendruomeniškumas