2021-03-18 tema: įspūdžių energija

Kas yra nuobodulys, kada ir dėl ko jis mus apima?… Kai dirbame įdomų darbą, nenuobodžiaujame, netgi jei labai sunku… Net kai neturime kuo užsiimti, ne visada nuobodžiaujame… Kad pripildyti savo kasdienybę gerais, smagiais įspūdžiais, mes pramogaujame. Pamąstykime, kuo skiriasi būsena, patirta pramogų metu nuo mėgiamos, įdomios veiklos dėka apėmusios būsenos? Pramogaujant prisipildome energija, kuri dažnai yra visiškai nesusijusi su mūsų gyvenimo aktualijomis, Sielos poreikiais. Tokia energija ilgai mumyse neužsibūna – lengvai ir greitai prarandama. Tuo tarpu jei mes patiriame kažkokius stiprius įspūdžius veikloje, svarbioje mūsų Sielai, tai giliai įsirašo į mūsų atmintį.

Einant per gyvenimą, mes jame paliekame pėdsakus, įrašus, susijusius su veikla išoriniame pasaulyje. Tačiau ir mumyse vyksta tam tikra veikla, atsispindinti mūsų pasaulio audinyje. Kaip bebūtų keista, bet išorinė gyvenimo kelio linija gali labai ženkliai skirtis nuo vidinės… Pavyzdžiui, esame darbe, o mintys klajoja kokiuose nors planuose apie būsimą kelionę… Dažnai nejučiom pritraukia tai, kas įspūdingiau. Tai kurgi iš tiesų mes esame? Arba kur daugiau mūsų dėmesio? Apie tai verta pamąstyti…

Kuo svarbus įspūdis?

Mes kone nuolatos apie ką nors galvojame. Vadinasi, mūsų vidiniame dėmesio lauke persipynę keli vaizdai – tas, kuriame fiziškai šiuo metu esame, ir tas, apie kurį galvojame. Dažnai tame dalyvauja įspūdžių energija. Kuo svarbus įspūdis? Juk mes per gyvenimą patiriame visko labai daug, tačiau ryškiausiai prisimename būtent tai, kas mums padarė didžiausią įspūdį. Tai gali būti kažkas labai skausmingo, nemalonaus arba priešingai, be galo džiugaus, įkvepiančio…

Kasdienis informacinis fonas, kurio mes neįsisąmoniname, būna gana įprastas, nuobodus. Ir todėl tai netampa įspūdžių energija. Mūsų individuali esatis gali kažkurį laiką būti ir be ryškių įspūdžių. Tačiau laikui bėgant kyla ryškesnių jų poreikis.

Esant meditaciniams įgudžiams, įspūdis gali pasireikšti kaip įprasto laiko pojūčio iškraipymas, pavyzdžiui, laikas gali išsitęsti iki begalybės… Susitelkus visu dėmesiu į ką nors, mes tarytum „sustabdome“ pasaulį, tai būna labai įspūdinga, ir todėl įsirašo atmint. Įspūdžio energija rezonuoja su mūsų viduje, atmintyje esančiais įrašais ir padeda tai atgaivini – prisiminti. Ir ne tik prisiminti – mes galime kurti, formuoti naujus vaizdus, ​​naudodami įspūdžių energiją, esančią atitinkamame prisiminime…

Kraštutinumai

Verta pastebėti, kad yra neutralių įspūdžių energija, pavyzdžiui, harmonijos. Tačiau tai daugiau idealistinė išraiška, kaip vizija, siektinybė. Tuo tarpu įspūdžių energija, susijusi su grožiu ar bjaurumu, leidžia mums patirti kraštutinumus. Intuityviai mes jaučiame, kas yra vertinga, todėl grožis traukia, o bjaurumas atstumia. Jei mes grožimės, dalis įspūdžių energijos mus suderina su tuo grožio pasauliu. Štai kodėl taip svarbu užsiimti prasmingais, pakylėjančiais dalykais, džiuginti save, pastoviai siekti patirti aukščiausias, harmoningiausias vibracijas.

Kasdienybėje įspūdį daro labiau su asmenybine raiška susiję dalykai. Tas pats pasakytina ir apie praradimą – visais reikšmingais mūsų gyvenimo įvykiais mes arba kažką įgyjame, arba kažką prarandame – tokie įvykiai labiausiai ir prisimenami, įsimenami. Jie ir įspūdį palieka didžiausią. Bet juose esanti įspūdžių energija turi trūkumą – ji susijusi su tuo, kad mes save palyginame su kitais žmonėmis arba su savimi, kuo buvome anksčiau, ar kuo galime tapti ateityje. Kai mums kažkas nutinka, pirmiausia mes su kažkuo palyginame, įvertiname.

Toks palyginimas visais atvejais vyksta hierarchiniame lygmenyje. Galime gyvenime pakilti laipteliu aukščiau arba nusileisti žemiau – sėkmė arba nesėkmė veikloje, statuse, kt. Tokio pobūdžio įvykiai visada daro įspūdį, todėl yra įsimenami. Tuo tarpu jei judame keliais laipteliais aukštyn ar žemyn, tai tampa „likimo postūmiu“, daugeliu atžvilgių nulemiančiu visą mūsų būsimą gyvenimą. Mes žinome, kad po „kritimo“ gali būti labai sunku „atsikelti“ – dažnai žmonės toliau rieda žemyn. O štai „pakilus“ sunku „nukristi“ – tarytum įgyjame inerciją, kuri palaiko mus šiame lygyje arba net padeda kilti dar aukščiau…

Kūrybinė įspūdžio jėga

Kur mus veda įspūdžių energija? Iš esmės tai tam tikro pasaulio kūrimo procesas. Juk mes galime ne tik prisiminti, kas su mumis kažkada įspūdingo įvyko, bet ir sukurti savąją to įvykio versiją… Tuomet galime panerti į tą sukurtą realybę ir netgi semtis iš jos energijos. Juk argi mes fantazuotume, kurtume vaizduotės pagalba, jei tai nebūtų malonu? Kai tai, ką darome, malonu, tai pripildo energija. Žinoma, šita kūryba ne visada efektyvi, nes mes kartais nežinome, ko norime, arba abejojame…

Pagrindinis dalykas mums yra tai, kad mes tikrai galime panaudoti sukauptą įspūdžių energiją, kad pakeistume matomą pasaulį. Tai reali jėga. Bet tai tinkamai suveiks tik tada, kai pokytis susijęs su tikra realybe, o ne fantazijomis. Deja, didžioji dalis žmonių įspūdžių energijos yra susijusi su iliuziniu pasauliu – turiu omenyje nepamatuotas, nepagrįstas svajones, lūkesčius. O tai yra esminis skirtumas. Iliuzijos netraukia mūsų Sielos dėmesio, nėra jai svarbios.

Keliaudami per gyvenimą, sukaupiame vis naujų įspūdžių, ryškesnių arba ramesnių. Įspūdžių energija, susijusi su konkrečiais mūsų pasaulio vaizdais, įvykiais, lieka mūsų atmintyje. Jei mes priimame tik išorinius įspūdžius, susijusius su aplinkiniu pasauliu, tada mes susikuriame tai, kas gali egzistuoti tik šiame pasaulyje. Jei dėmesys sutelktas į emocinius įspūdžius, jie dominuos. O jei sutelksime dėmesį į savo Sielos dvasinę raišką, susikursime autentišką save, nesusietą su jokia materialios, emocinės, mentalinės realybės versija.

Įspūdžio energijos panaudojimas

Viskas paprasta – kai mums nutinka kažkas, kas padaro įspūdį, tai pokyčius, kuriuos patiriame, pirmiausia turime suprasti. Jei mums tai patinka arba jei tai mus nustebina, turėtumėte tam daugiau skirti dėmesio. Panaudokime tai mūsų pačių sustiprinimui. Pradžioje geriau dirbti su maloniais pjūčiais, kol atsiras įgudžiai, tada bus galima darbuotis ir su skausmingais, nemaloniais dalykais, paleidžiant nemalonius įspūdžius.

Jei mes ką nors jaučiame, pavyzdžiui, skambant mums patinkančiai melodijai, vadinasi, kažkas mumyse keičiasi. Reikia atpažinti, užčiuopti šiuos pokyčius ir juos įsiminti. Mes įprastai lengviau prisimename žodžius ir vaizdus, ​​tačiau galime prisiminti ir melodiją. Kai kažkas padaro įspūdį, mūsų viduje ima skambėti melodijos fragmentas, kurį verta įsiminti. Tai tarsi įtraukiame į save, įrašome savo atmintin.

Galima suteikti tam pavadinimą, pavyzdžiui „nežemiškas jausmas“. Ir jei vėliau tariant šią frazę vėl pajusime tą vibraciją savyje, patirsime tą pakylėtą būseną – mums pavyko. Vadinasi, radome būdą panaudoti įspūdžių energiją, kad keisti savo būseną…

Lina Rudaitienė

Ankstesnis straipsnis2021 m. pavasario lygiadienis – Žirgo metų pradžia
Kitas straipsnis2021-04-22 tema: sąmonės raiška