2020-03-21 tema: pavasario lygiadienio, Dramblio metų sutikimas

Sulaukėme 2020 m. pavasario lygiadienio. Baigėsi Danieliaus (elnio) metai pagal Avestos tradiciją. Jie susiję su moterišku pradu, tad natūraliai skleidėsi grožiu, harmonija, dvasine meile. Skatino teisingumą, dorybingumą, siekti prasmingų tikslų, remtis aukščiausiais idealais. Sąmoningai kvėpuojant įsiklausėme į praėjusius metus, peržvelgėme juos, įvertinome savo kelią, kuo tapome turtingesni, ką pasiekėme.

Su pavasario lygiadienio aušra atėjo nauja pradžia, prasidėjo Dramblio metai, tad visų pirma įsiklausėme į naujo metų ciklo skambesį, ką jie mums atneša… Pradžių pradžia – kokia ji? Kvėpavome, jautėme, atsivėrėme naujoms energijoms.

Dramblio metams būdingas rimtumas, atsparumas, stabilumas. Tai turėtų padėti išlaikyti pusiausvyrą, ypač susidūrus su netikėtais iššūkiais, siekti tolimiausių tikslų. Šiems metams bus svarbi laisvė, teisingas ir prasmingas elgesys. Kaip atsiveria, skleidžiasi šių metų energijos? Kvėpavome ir prisipildėme jomis…

Šie metai bus palankūs bendradarbiauti, susiburti ir veikti kartu, vieningai. Tame mums labiausiai padėtų dvasinė saviugda, bendruomeniškumas, dorovė.

Dramblio metai susiję su dieviška ugnimi, kurią Žemės planetoje atstovauja Saulė – žvaigždė. Aušros metu pasitinkame Saulės patekėjimą, kylame kartu su Saule aukštyn, į dangų, kaip jaunas daigas stiebiasi į šviesą… Kvėpauojame tyra, pilnatviška saulėtekio energija, įsiklausome į ją…

Kokia gi ši, pirmoji šių metų diena, Saulės diena? Jos metu skatinama skleistis kūrybinė žmogaus prigimtis. Kokia ji, mūsų prigimtis? Įsiklausome į naujo ciklo energijas, susideriname su jomis. Kas gi mūsų laukia?

Nauji užmojai bus sėkmingi, jei juos lydės kūrybiškumas, o mes sąmoningai prisiimsime atsakomybę už visa, ką darome, visa, kas su mumis vyksta, sieksime užsibrėžtų tikslų be abejonių ir svarbiausia – džiugiai. Ši Saulės diena palanki asmeniniam augimui, skatinanti ieškoti dvasinio mokymo, gilių, prasmingų žinių, pasirinkti šviesos kelią… Didžiulė kūrybos jėga suteikia apsaugą, tikėjimą būtimi, prasmę… Kokią prasmę mes kursime savyje, auginsime, skleisime? Kas naujo ateina į mūsų gyvenimą?

Tai pradžios, Tvėrėjo diena, kviečianti kilniai dalintis su pasauliu, žmonėmis beribiais dvasiniais turtais. Atraskime juos savyje, suvokime, kuo mes galime pasidalinti su pasauliu, o kuo pasaulis dalinasi su mumis. Tekanti saulė, dangaus skliautu kylanti aukštyn, primena apie pamatines dorybes – gerumą, dosnumą, taurumą, tyrumą… Ką dar atrandame savyje?

Sąmoningai kvėpuojant, saulės spinduliuose besimaudant, susiderinome su naujomis ateinančių metų energijomis, ruošėme save vienerių metų etapui, prisipildėme dvasine šviesa. Su nauja šviesa, nauja pradžia ateina naujos galimybės. Kurkime savo kelią, savo gyvenimą sąmoningai, lengvai ir džiugiai.

Išskleiskime savo Sielos sparnus, sklęskime beribiuose Dvasios okeanuose, laisvi dvasios vaikai. Eikime sąmoningumo keliu pergalingai. Šviesos vaikai, kvėpuojantys dvasine šviesa, tiesia savąjį sąmoningą šviesos kelią, sąmoninga kūryba pripildo savąją būtį. Džiugumu, tyrumu, gerumu, dosnumu, taika, grožiu, meile, harmonija…

Lina Rudaitienė

Ankstesnis straipsnis2020 m. kovo jaunaties sutikimas – kvėpavimas
Kitas straipsnisŽmogaus gyvenimo kelio prasmė