Sąmoningo kvėpavimo praktikumas

Sąmoningo kvėpavimo praktikumas

2022-06-19 | 17:00 - 20:00

Sąmoningo kvėpavimo praktikumas trumpas temos apibūdinimas:

Gepardo metai pagal Avestos tradiciją

Prisiminėme Gepardo metus, kurie yra kovingi, kupini įvairių pokyčių, netgi perversmų, kovos už teisybę, impulsyvumo, neprognozuojamumo. Metai suteiks įkvėpimo jėgos. Gepardai gudrūs, sugeba numatyti pavojus, ramiai atsitraukti, pralaukti, išgyventi ekstremaliomis sąlygomis.

Šie metai žmonėse budina nepriklausomybės troškimą, potraukį pokyčiams, polinkį netikėtumams. Žmonėse ryškės sąžiningumo vertybė, reakcijos greitumas, sportiškumas. Kadangi jau praėjo ketvirtis Gepardo metų, jų raiška tapo ryški, pripildyta gyvvybinės energijos, jėgos, susiderinome su metų vibracijomis.

Panagrinėkime Sielos raišką

Vaikiška Siela – tai visų pirma kūdikiškas amžius, ankstyvoji vaikystė, maždaug iki 10 metų žmogaus gyvenime.
Paaugliška Siela – tai asmenybės raiškos formavimosi, savęs suvokimo amžius, apie 10 – 20 žmogaus gyvenimo metų.
Jauna Siela – tai asmeninės jėgos, savęs išreiškimo, patyrimų amžius, maždaug 20 – 30 – 40 gyvenimo metų.
Brandi Siela – tai giliau save ir žmones pažinti, bendrystės siekiantis amžius, apie 30 – 60 įprasto metų.
Sena Siela – tai daug patyrusių, viską filosofiškai vertinančių amžius, virš 60 metų.

Sielos raida per poreikių prizmę

  • Kokie vaikiškos Sielos poreikiai? Visų pirma saugumas, globa, rūpestis ja, artumas su kažkuo. Atitinkamai jai svarbu išmokti pasitikėti suaugusiais, būti klusniai, prisitaikančiai, mokytis iš aplinkinių, pasaulio, tad akivaidžiai dėmesys daugiau nukreiptas į išorę.
  • Kokie paaugliškos Sielos poreikiai? Ji ima trokšti geriau suprasti save, vaduotis nuo vaikiško bejėgiškumo, priklausymo nuo kitų, todėl ieško resursų savyje, savo autentiškų raiškos būdų, elgiasi spontaniškai, impulsyviai, dažnai nevaldomai. Dėmesys labiau nukreiptas į vidų.
  • Kokie jaunos Sielos poreikiai? Ji jaučiasi pakankamai stipri, kad išbandyti save pačiuose įvairiausiuose dalykuose ir drąsiai neria į patirtis, kad ir ne visai dorybingai, egoistiškai, bet jai svarbu kažką pasiekti bet kokia kaina, net jei nukentėti gali ji pati ar kiti. Dėmesys nukrypsta į išorę.
  • Kokie brandžios Sielos poreikiai? Jai tampa įdomūs santykiai, tarpusavio ryšiai, priežasties – pasekmės poveikis. Jai vis labiau kaip vertybė skamba artumas, bendrystė, atsidavimas, pasiaukojimas, vyksta savo ego pažinimo procesas. Dėmesys krypsta į vidų.
  • Kokie senos Sielos poreikiai? Sukaupus gana daug patirties, sena Siela ima į viską žiūrėti labiau filosofiškai, viską vertinti neutraliau, beasmeniškiau. Nebeįsitraukia į aistringas aktyvaus išorinio ar vidinio gyvenimo batalijas, nes trokšta būti laisva visomis prasmėmis. Dėmesys tampa vis labiau subalansuotas tarp vidaus ir išorės.

2022-06-19 tema: Sielos raida