Sąmoningo kvėpavimo praktikumas

Sąmoningo kvėpavimo praktikumas

2022-03-23 | 18:00 - 21:00

Sąmoningo kvėpavimo praktikumas:

Išsiblaškymo stebėjimas

Sąmoningai kvėpuojant, o ir kasdienybėje, reikėtų pradėti sekti visus „išblaškymus“. Nereikia iš karto jų blokuoti, tereikia suvokti to, kas vyksta, esmę. Stebėkime visas „išsiblaškymo“ akimirkas ir to, kas vyksta, mechanizmą – kol išryškės jo dirbtinumas. Tiesą sakant, tokiu būdu mes siekiame įtvirtinti savo mąstymo savarankiškumą.

Tada pasirinkime veiklą, kuri susijusi su kūrybiškumu – gebėjimu mąstyti spontaniškai. Tai gali būti neišspręstos problemos sprendimas. Geriausia leisti užduočiai išplaukti iš savo gyvenimo audinio – kiekvienas turi akimirkų, kurių neįmanoma paaiškinti.

Pavyzdžiui, negebėjimas suvaldyti paprasčiausių veiksmų – reikia kažką daryti, mes tai žinome, bet kažkodėl turime įveikti vidinį pasipriešinimą. Tokiu būdu paverčiame veiksmą priverstiniu. Kodėl – iš tikrųjų paslaptis, kuriai reikia rasti paaiškinimą. Tokių paslapčių gali būti daug, ir kiekviena turėtų būti naudojamas kaip treniruotė.

Vientisas mąstymas

Galima pasinaudoti ir lengvesniu variantu – pasinerti į tai, ką dabar darome. Daugumos darbas bent tam tikru mastu yra susijęs su intelektualinia veikla. Todėl jį galima naudoti ir kaip treniruotę – reikia nustoti daryti bereikalingas pauzes. Iš pradžių sumažinti šių pauzių skaičių sunku, tenka prisiversti. Tačiau tam tikru momentu pajusite, kad „panėrėte į vientiso mąstymo tėkmę“.

Mintys išsirikiuos, tikrai susijungs į vientisą srautą ir kils tarsi savaime. Beveik visiškai išnyks noras blaškytis. Ir pajusite, kad pradedate keistis, įgaunate ramaus švytėjimo būseną. Išsaugokite tą vidinę ramybę – jei tai pavyks padaryti, įgysite dalelę dvasingumo jėgos. O kai šių dalelių bus daug, pasieksite „kritinę masę“ – ir tai jau yra „vienkartinio perėjimo į dvasinę būseną“ patyrimas. Lieka tai įtvirtinti.

Kūrybinė dvasingumo jėga

Kai pradedame mąstyti laisvai, mūsų mintys prisipildo dvasingumo jėgos. Kuo jos aukščiau virpa, tuo gilesnius žinių klodus galime pasiekti. Geriausia būtų suvokti kaip tiesą, neabejoti mąstymo teisingumu. Ir kažkuriuo momentu jis gali tiesiog pakeisti pasaulio atvaizdo elementus, išorinį pasaulį, įvykių eigą…

2022-03-23 tema: dvasingumo jėga