Sielovada – savęs pažinimo kelias

SIELOVADA - savęs pažinimo kelias

2021-11-03 | 19:00 - 21:00

Sielovada – savęs pažinimo kelias – tai saviugdos, savo prigimties pažinimo kursas.

2021 m. lapkričio 3 d. užsiėmimo trumpas aprašymas:

Savo įvaizdžio keitimas

Savo įvaizdžio formavimas turi savo taisykles. Pagrindinė idėja yra tame, kad žmonės mus suvokia taip, kaip mes galvojame apie save. Jei jus nuolat kankina abejonės ir dvejonės, tada visi jūsų veiksmai turės šio nepasitikėjimo skambesį, pėdsaką. Žmonės sąmoningai arba nesąmoningai pajus tą nepasitikėjimą savimi ir darys atitinkamas išvadas.

Norėdami greičiau pasiekti tikslą, turime mintyse įsivaizduoti, pajausti, kad jį jau pasiekėme! Jei norime tapti sėkmingu, jauskimės tokiu. Mąstykime, elkimės, vaikščiokime, atrodykime kaip sėkmingas žmogus. Ir viską reikia daryti pilnai, visose gyvenimo srityse. Vadinasi, jums reikia suformuoti ir išlaikyti žmogaus, kokiu norėtumėte tapti, įvaizdį.

Norint pradėti kurti reikiamą įvaizdį, pradėkime nuo peržvalgos, ką iš tikrųjų jau turime, mokame, žinome, sugebame. Daugelis žmonių apie tai negalvoja arba labai nuvertina savo pasiekimus, o to nereikėtų daryti. Kad pavyktų realiai įvertinti savo stipriąsias puses ir pasiekimus, siūlau atlikti pasiekimų identifikavimo pratimą.

PratimasMano pasiekimai

Paimkite popieriaus lapą, rašiklį. Padalinkite lapą į tris dalis vertikaliomis linijomis. Virš kiekvienos dalies parašykite vieną iš šių tezių: 1. Mano teigiamos savybės. 2. Ką aš pasiekiau? 3. Kaip galiu save išreikšti!

Dabar atsipalaidavus mintyse užduokite sau klausimą: „Kokių teigiamų savybių turiu?“ Ir pradėkite rašyti atsakymus pirmajame stulpelyje. Kiekvienas, net ir kukliausias žmogus, gali savyje „atrasti“ bent keliolika teigiamų savybių…

Po to užduokite sau antrą klausimą: „Ką aš pasiekiau!” Kai tik pasirodys pirmieji atsakymai, pradėkite juos užrašinėti. Antrame stulpelyje turėtumėte surašyti visus daugiau ar mažiau reikšmingus savo gyvenimo pasiekimus. Nėra žmogaus, kuris neprisimintų bent kelių dešimčių laimėjimų.

Kai pasiekimai nustos iškilti jūsų atmintyje, iš karto pereikite prie trečiojo stulpelio pildymo. Mintyse užduokite sau klausimą: „Kur, kaip galėčiau realizuoti save geriausiu būdu?! ir pradėkite rašyti ateinančius atsakymus. Gerai, jei antrojo ir trečiojo stulpelių įrašai susiję tarpusavyje ir papildo vienas kitą. Kai pabaigsite šį pratimą, peržvelkite ir išanalizuokite įrašus. Pamačius visus savo gebėjimus ir pasiekimus, turėsite puikių suvokimų apie save.

Pratimas „Mano asmenybės savybės“

Pratimui popieriaus lapą padalinkite į dvi dalis. Virš kairiosios lapo pusės parašykite: „Mano charakterio bruožai, kurių norėčiau atsikratyti“. Virš dešinės lapo pusės parašykite „Asmenybės bruožai, kuriuos norėčiau įgyti“.

Tada mintyse užduokite sau klausimus: „Kokie charakterio bruožai man trukdo gyventi! Kokių savo asmenybės savybių norėčiau atsikratyti! Kokie mano asmenybės bruožai trukdo man pasiekti savo tikslą!“ Uždavę klausimą, laukite ir užrašykite atsakymus. Šie atsakymai gali padėti suprasti, kas trukdo gyventi savo gyvenimą tinkamai.

Kai surašysite visus savo trūkumus, išsiaiškinkite, kokius bruožus norėtumėte įgyti. Mintyse užduokite sau klausimus: „Kokių savybių man trūksta, kad pasiekti tikslą! Į ką aš turiu būti panašus! Kokias savybes man reikia ugdyti!“ Uždavus klausimą, laukite atsakymų iš savo pasąmonės. Atsakymus neanalizuojant surašykite į antrą lentelės stulpelį.

Kai nebekils naujų minčių, peržvelkite gautus atsakymus. Paimkite spalvotus pieštukus, pasirinkite iš pirmos ir antros stulpelių porą priešingų asmenybės bruožų ir pabraukite juos ta pačia spalva. Tada pasirinkite antrą priešingų savybių porą ir pabraukite jas kita spalva ir t.t. Gali likti kelios savybės, kurios neturi priešingybių kitame stulpelyje, palikite jas nesuporuotas.

Ta pačia spalva pabrauktos neigiama ir teigiama savybių pora – tai viena jūsų asmenybės savybė, tačiau dviejose raiškos priešingybėse, skirtinguose poliuose. Tiesiog kol kas jūs esate šios kokybės neigiamoje pusėje ir turite pereiti į teigiamą, pozityvią raiškos pusę.

Pabandykite antroje lentelės skiltyje 10 balų skalėje įvertinti pabrėžtų teigiamų savybių puoselėjimo svarbą sau. Būtina tai padaryti su pasąmonės pagalba, intuityviai. O vėliau netgi galima tai padaryti visiškai sąmoningai, įvertinant savo tikslą ir savybes, kurių jums pirmiausia prireiks norint jį pasiekti.

Gyvenimo aplinkybių pokyčiai

Ar pasaulį galima perdaryti? Toks poreikis žmonių gyvenime iškyla gana dažnai. Pirmiausia turime išsiaiškinti: ar tikrai reikia perdaryti situaciją būtent taip, kaip norite? Ar tai ne jūsų noras pakeisti pasaulį pagal savo idealizaciją, o tą iššaukė „aplinkinio pasaulio kontrolės“ programa? Jei taip, pastangos neduos rezultato – greičiausiai esate „ugdymo“ stadijoje.

Tuomet norisi priminti, kad visas gyvenimo įvykių formavimo metodas yra nukreiptas į bendradarbiavimą su atitinkamu jūsų norų vykdytoju. O jei bandoma paveikti kitą žmogų, tai jau ne įvykių formavimas, o kažkas kita. Pavyzdžiui, magija, manipuliacija, išnaudojimas…

Iš esmės žmonės nuolat daro įtaką vieni kitiems. Nauji darbai, nauji pomėgiai, naujos pažintys – visa tai yra ryšio su naujais egregorais kūrimas. O atsisveikinimas su kažkuo senu ir ilgai naudotu reiškia artimo ryšio su egregoru nutraukimą. Norint nutraukti tą ryšį, reikia įdėti daug pastangų.

Gyvenimo įvykių formavimo magija

Gyvenimo įvykių formavimo technika gali būti priskirta vienai iš taikomosios magijos atmainų. Tik tada tai įsisąmoninta magija. Jei išmoksime teisingai perskaityti informaciją apie mus supantį pasaulį, gyvenimą ir savo nuožiūra formuoti mums reikalingus įvykius – mes esame magais! Juk magija yra „menas sukelti pokyčius savo laisva valia, naudojant priemones, kurių nepripažįsta tradicinis mokslas“.

Yra gerai žinoma įvykių sąveikos taisyklė: panašus pritraukia panašų! Tai reiškia, kad būtent mumyse yra tam tikros savybės, kurios pritraukė į mūsų gyvenimą nemalonius ar gerus įvykius. Todėl rekomenduojama pradėti taisyti nepageidaujamus įvykius laikantis šios taisyklės: prieš keičiant išorinį pasaulį, pakeiskime save! Taip, pradėkime nuo savęs!

Stenkitės daryti teigiamą įtaką aplinkai. Jei su jūsų vidiniu turiniu viskas tvarkoje, galite pabandyti naudoti gyvenimo įvykių formavimo metodą, kad paveikti kitą žmogų. Tačiau rekomenduojama vadovautis šia taisykle: veikti, keisti reikėtų ne patį žmogų, o jo aplinką.

Etiškas tikslų siekimas

Sukurkite jums reikalingą situaciją, kurioje konkretus žmogus bus ne priverstas, o suinteresuotas elgtis taip, kaip jums reikia. Palinkėkite jam gero. Ir jokiu būdu nereikėtų siekti neigiamų tikslų – tai saugaus ir etiško bendravimo su egregorais taisyklė. Galbūt tai šiek tiek ilgesnis kelias, nei norėtume, bet atves į tikrą rezultatą.

Visa tai įvardinkime kaip dar vieną taisyklę: formuojant gyvenimo įvykius, susijusius su kitais žmonėmis, rinkitės tik teigiamus įvykių vystymosi variantus! Tuomet tikimybė, kad pasieksite jums reikalingą tikslą, bus gana didelė. Bet, žinoma, tai nepasiekiama akimirksniu, kaip kartais norėtųsi, tikimasi.

Kai žmogus moka susikaupti ir ilgai galvoti apie bet kurį klausimą, tada jam pavyksta užmegzti ryšį su už tą temą, sritį atsakingu egregoru. Kuo grynesnis ir kilnesnis apmąstymų tikslas, tuo su aukštesniais ir galingesniais egregorais galite susisiekti ir gauti iš jų paramą, sulaukti pagalbos.

Stabilus ryšys su globėjais

Jei apgalvojame savo veiklą, užduotį iki menkiausių smulkmenų, tada mintimis pavyksta susisiekti su atitinkamu egregoru ar dvasiniais globėjais ir sulaukti pagalbos įgyvendinant mūsų įdėją – egregoras aiškiai žinos, ko norime.

Daugumos žmonių veiklos ir asmeninio gyvenimo „sėkmės“ stokos priežastis – nesugebėjimas ilgai susitelkti ties viena tema, sritimi. Norėdami išsiugdyti šį gebėjimą, naudokite bet kokius saviugdos, psichologinius mokymus,  meditaciją, savirefleksiją. Tačiau ypač svarbu veikti su savo Siela, kartais pasitikrinant, ar jos ir mūsų interesai sutampa.

Saugus tikslų siekimas

Bet koks veiksmas, o ypač sėkmingas, sukelia vis didesnį mums nedraugiškų jėgų pasipriešinimą. Galime išprovokuoti neigiamą įvykio raidą, jei garsiai ir teigiamai kalbėsite kitiems apie savo sėkmę. Jei žmonės turi negeranoriškų minčių apie mus, žemieji egregorai mums gali sukelti daug rūpesčių. Neigiamas žemųjų egregorų poveikis gali paveikti artimiausius žmones.

Universalus būdas apsisaugoti nuo visokio negatyvaus kitų žmonių, egregorų poveikio – toks mūsų elgesys, kai nesukeliame kituose jokių neigiamų jausmų savęs atžvilgiu. Gyvenimas yra pamoka, ir mes neturėtumėte jaudintis, kad ir kas nutiktų! Džiaukimės gyvenimu ir dėkokime aukštesnėms jėgoms už pamokas, galimybes.

Sielovados pristatymo, vykusio 2020 m. rugsėjo 11 d., audio įrašai susipažinimui.