Sielovada – savęs pažinimo kelias
2021-09-02 | 19:00 - 21:00
Saviugdos, savo prigimties pažinimo mokymų – Sielovados kursas
2021 m. rugsėjo 2 d. Sielovados užsiėmimo temos:
- egregorai, jų pagalba žmonėms, idealizavimas;
- gyvenimo įvykių formavimui reikalingas
– kūno, raumenų atpalaidavimas;
– nuolatinio minčių bėgimo sustabdymas;
– vidinio streso šaltinių nustatymas ir nerimo atsikratymas.
– realių gyvenimo tikslų nustatymas (bus nagrinėjamas 2021-10-07);
– vidinės energijos ir pasitikėjimo savimi didinimas (bus nagrinėjamas 2021-10-07);
– savo įvaizdžio keitimas (bus nagrinėjamas 2021-11-03);
– gyvenimo aplinkybių pokyčiai (bus nagrinėjamas 2021-11-03).
Gyvenimo įvykių formavimas
Turime išmokti pasirinkti ir formuoti reikiamus savo gyvenimo įvykius, pasinaudodami Kūrėjo mums suteiktomis galimybėmis. Ir jos yra iš tiesų didžiulės, jei nelaikyti kiekvieno žmogaus vienišu kovotoju, nuolat susiduriančiu su įvairiais gyvenimo sunkumais. Pabandykime kiekvieną žmogų laikyti elementu labai sudėtingos, judrios ir gana prieštaringos sistemos, kuri bando harmonizuoti ir bent kažkaip patenkinti milijardų Žemėje gyvenančių žmonių poreikius.
Kūno raumenų atpalaidavimas
Galima paleisti ramią muziką, geriau be žodžių, pasirinkite patogią laikyseną, kad atpalaiduoti kūną, raumenis. Pradiniame etape rekomenduojama gulėti ant nugaros, ant lygaus paviršiaus, bet šiltai. Rankos laisvai guli išilgai kūno, nesukryžiuotos. Geriau užmerkti akis, bet reikėtų siekti neužmigti. Tada lėtai mintyse kartokite saviįtaigos frazes, kurias lydi atitinkami pojūčiai.
Aš visiškai ramus – rami
Kairė ranka sunki
Aš visiškai ramus – rami
Kairė ranka šilta
Aš visiškai ramus – rami
Kvėpavimas ramus ir tolygus
Aš visiškai ramus – rami
Man lengvai kvėpuojasi
Aš visiškai ramus – rami
Širdis plaka ramiai, tolygiai
Aš visiškai ramus – rami
Kartojant autogeninės treniruotės pratimą, turėtumėte išmokti pilnai atpalaiduoti viso kūno raumenis ir sėdėti ar gulėti nejudant apie 10-15 minučių, nepatiriant jokio diskomforto.
Pratimas „Indas su skysčiu“
Atsipalaiduokite patogioje padėtyje – stovint, sėdint ar gulint. Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad jūsų kūnas yra tuščias indas. Sunkus, šiltas ir klampus auksinės spalvos skystis pradeda tekėti į jūsų kulnus per kojų padus. Atsirandantys pojūčiai jums malonūs, kūną pripildo šiluma, apima pilnumo jausmas skysčiui toliau tekant ir pripildant jus iki pat viršaus, nuo kojų iki galvos. Naudokite tam savo „vidinį žvilgsnį“.
Šiuos vaizdus turėtų lydėti tikri šilumos ir sunkumo pojūčiai tose kūno dalyse, kurias tas šiltas skystis jau užpildė. Tęskite, kol būsite „prisipildę“ auksiniu skysčiu iki viršugalvio. Kūnas taps vangus, mieguistas, nejudrus. Kai kam šis pratimas lengviau sekasi, jei tą skystį pila per viršų. Galima išbandyti abu variantus ir pasirinkti geriausią.
Nuolatinio minčių bėgimo sustabdymas
Yra daug būdų ir metodų sustabdyti minčių srautą. Jie gali būti sąlygiškai suskirstyti į keturias dideles grupes:
- minčių išstūmimo metodas (kitomis, pasikartojančiomis mintimis);
- dėmesio koncentravimo į kokį nors objektą metodas;
- sąmoningo minčių bėgimo slopinimo metodas;
- dėmesio perjungimo metodas.
Minčių išstūmimo metodo esmė – chaotišką atsitiktinių minčių bėgimą mūsų galvoje pakeisti daugybe tos pačios frazės ar tam tikro garso derinio kartojimų.
Dėmesio koncentravimo į kokį nors objektą metodas reikalauja sutelkti dėmesį ir nuolat stebėti objektą ar procesą. Tai gali būti taškas ant sienos, paveikslas ar piešinys (pvz., „mandala“), arba grynai vidinis procesas – kvėpavimas, kraujo pulsacija ir pan.
Sąmoningo minčių bėgimo slopinimo metodas naudoja daugybę pačių įvairiausių vaizdinių, leidžiančių valios pastangomis atsikratyti pastovių įkyrių minčių.
Dėmesio perjungimo metodai yra paprasčiausi ir dažnai naudojami kasdieniame gyvenime. Jie turi užimti mūsų protą valdomomis, tikslingomis mintimis, o ne nekontroliuojamu mąstymu.
Vidinio streso šaltinių nustatymas ir nerimo atsikratymas
Verta išsiaiškinti, kas iš tikrųjų yra jūsų vidinio nerimo ar nepasitenkinimo gyvenimu priežastis. Jei įmanoma, pašalinti šias priežastis ir pasiekti vidinės tylos – ramybės būseną. Tam galima panaudoti savo pasąmonę, kad nustatyti, kas labiausiai jus vargina šiame gyvenime ir kaip galite atsikratyti pastovaus nerimastingumo.
Dirbant su šio etapo pratimais dažnai paaiškėja, kad pergyvenimų priežastys iš tikrųjų yra visiškai kitokios, nei įsivaizdavo žmogus. Apskritai paaiškėja, kad jis liūdėjo ne dėl tos priežasties arba be priežasties. Svarbu naudoti protingus, pagrįstus mąstymo principus. Tada tikrai sustiprinsime sąveiką su savo egregoru ir pasieksime didesnę sėkmę gyvenime.
Sielovados pristatymo, vykusio 2020 m. rugsėjo 11 d., audio įrašai susipažinimui.