Sielovada – savęs pažinimo kelias
2021-02-02 | 19:00 - 21:00
„Sielovada – savęs pažinimo kelias” – tai saviugdos, savo prigimties pažinimo mokymų – Sielovados kursas
2021 m. vasario 2 d., 19-21 val.
- Idealizacija, sureikšminimas.
- Kaip nutrūksta ryšys su Siela, kaip jį atstatyti.
- Širdis – Sielos buveinė. Širdies meditacija
Dvi tikslų siekimo strategijos
Galima išskirti dvi skirtingas Sielos, kaip ir asmenybės, tikslų siekio strategijas. Viena – tai jėgos kelias, kurį lydi kova, nuolatinės kliūtys, sunkumų įveikimas. Kai kurie žmonės būtent taip eina į savo tikslą – atkakliai ir kryptingai įveikinėja visus iššūkius. Jiems tam tikra prasme net patinka sutikti kliūtis, nes jas įveikinėjant jie jaučiasi gyvenantys pilnatvišką gyvenimą. Antra strategija – tai ramaus, užtikrinto ėjimo link savo tikslo kelias, nereikalaujantis įveikti milžiniškus iššūkius, konfliktus. Tai kelias išminčiaus, neeikvojančio jėgų kovai su karingais žmonėmis, dramatiškomis aplinkybėmis. Šis variantas priimtinesnis daugeliui žmonių, neturinčių įgimtų lyderio savybių.
Viena iš svarbiausių sąlygų gauti praktinę pagalbą iš Gyvenimo yra gebėjimas priimti supantį pasaulį tokį, koks jis yra, nepaisant akivaizdaus, mūsų požiūriu, netobulumo.
Dauguma žmogaus gyvenimo problemų kyla dėl tų klaidų, kurias jis padaro būdamas sąmoningas. Pažeidus keletą paprastų moralinių reikalavimų, kurių turime laikytis šiame gyvenime, kyla įvairių bėdų, problemų, ligų, netgi per ankstyva mirtis. Bet visa tai be vūtinai yra įvykių, nutikusių praėjusiuose gyvenimuose, pasekmė! Žmogus susikuria sau problemų ir ligų, kai turi neteisingą santykį su pasauliu, kuomet kai kuriems gyvenimo aspektams teikia pernelyg didelę reikšmę ir mano, kad kiti gyvenimo atnešami variantai yra nepriimtini.
Idealizavimas
Gyvenimas yra įvairus, tačiau žmogus nepriima Gyvenimo visa jo įvairove. Jis turi tam tikrų idealų, lūkesčių tai realybei, kurioje gyvena, ir nepriima nepateisintų lūkesčiai, nusivilia, lieka nepatenkintas. Tokios pernelyg reikšmingos idėjos vadinamos „idealizacijomis“. Galima išskirti du idealizacijų tipus: akivaizdi ir paslėpta.
Tam tikros materialios ar dvasinės vertybės idealizavimas įvyksta tada, kai žmogus suteikia šiai vertybei per didelę reikšmę – nepaisant to, ar ją turi, ar tik svajoja. Ir jis patenka į ilgalaikį nepasitenkinimą, jei kažkas realiame pasaulyje neatitinka jo lūkesčių. Galime idealizuoti ne tik žmones, bet ir santykius, veiklą, aplinkinio pasaulio reiškinius, idėjas.
Ryšys su Siela
Kai netenkame ryšio su kažkuria savo Sielos dalimi arba apskritai su Siela, tą „tuščią vietą“ mumyse užima svetimos energijos, idėjos. Sielai susigražinti galime naudotis įvairia dvasine pagalba. Vieni žmonės turi stiprų ryšį su tam tikrais augalais, tad gali paprašyti jų pagalbos. Kitiems labiau sekasi bendrauti su savo toteminiais gyvūnais – tuomet kreipkimės į juos pagalbos. Kai kam pavyksta sėkmingai bendrauti su mineralų pasauliu, turi ryšį su vienu ar kitu mineralu ir jis gali padėti. Yra žmonių, kuriems labai stipriai atliepia archangelų, angelų pasaulis. Visi jie, mineralai, augalai, gyvūnai, angelai – puikūs pagalbininkai atstatant ryšį su Siela, susigražinant jos dalis atgal pas save.
Pakvieskime savo širdyje esančią Sielą atsiliepti, atsiverti mums, ją patirti, švytėti. Sąmoningai kvėpuojant su atodūsiu galime padėti sau ne tik paleisti eilinę įtampėlę, rūpestėlį ar susierzinimą, o ir senus savo Sielos skausmus. Tuomet dar labiau stiprės ryšys su Siela per širdį, intuicijos šaltinis. Taip atveriame savyje dvasinio gijimo erdvę.