Sąmoninga meditacija – online

Sąmoninga meditacija online 2020

2020-10-01 | 19:00 - 20:00

Trumpas aprašymas:

Meditacijų būna labai įvairių, tačiau dažniausios būna koncentracijos ir sąmoningumo. Koncentracijos meditacijos metu dėmesys sutelkiamas į vieną konkretų reiškinį, objektą. Tai gali būti kūno judesiai, vaizdinys išorėje, vidinė vizualizacija, garsai, žodžiai, malda, kvėpavimas… Sąmoningumo meditacijos metu žmogus ugdo viską aprėpiantį dėmesingą sąmoningumą. Stebime, siekiame suvokti savo kūno pojūčius, emocijas, mintis, nuosekliai ugdant savistabą, valdomą susikaupimą, nuraminant protą, jausmus.

Meditacijos metu patogiai sėdime, stebime save, peržvelgiame kūno pojūčius, kvapus, garsus, tačiau neskubame nieko keisti, taisyti. Stebime kylančią mintį, jos tąsą, pabaigą. Jei sunku išlaikyti dėmesį „ča ir dabar”, būti stebėjime ramiai, galima jį sutelkti į kažką vieną – kvėpavimą, garsą, judesį…

Šio užsiėmimo metu keliavome į dinaminę kūno meditaciją, kai prajautinėjome savo kūną, įsižiūrint į jo būvį, atrastą įtampą ar kitokį pojūtį. Keliavome savo kūnu aukštyn nuo pėdų link galvos ir judinome nuo apačios aukštyn įvairias kūno dalis, kad giliau, aiškiau jas pajausti. Taip prajautinėjome visą kūną, vidaus organus nuo pėdų iki viršugalvio. Po to gilinomės į vidinius pojūčius, viso kūno bedrą jutimą.

Sąmoningumo meditacijos metu siekėme pajausti savo širdį, jos sąmonę, pabendrauti su ja. Tada kuo labiau išskleidžiant savo dėmesio lauką, stebėjome – jautėme – suvokėme savo Sielos širdį, dvasinę širdį, Žemės planetos širdį, Saulės žvaigždės širdį. Keliavome į savęs kaip didesnės visumos, patyrimą. Meditacija – tai procesas būti „čia ir dabar”, priimti viską, taip pat ir save, savo kūną, jausmus, mintis, besąlygiškai, patirti vientisumą.