Sąmoninga meditacija – online

L. Rudaitienė - Sąmoninga meditacija online

2020-07-23 | 19:00 - 20:00

Tai praktinis užsiėmimas – mokymai, kaip nurimti, atsipalaiduoti sąmoningo kvėpavimo pagalba, sutelkus dėmesį „čia ir dabar”, nuraminant emocijas, mintis, vidinį, išorinį šurmulį, išgirsti, pajausti save, gyvąjį būties audinį.

Trumpas aprašymas:

Žmogaus dvasinės prigimties pažinimui yra du būdai – išorinis ir vidinis. Išorinį būdą taikant, mokomės valdyti savo kūną, jusles, emocijas, mintis, ugdome dorybes, moralę. Vidinis būdas susijęs su savęs pažinimu tyrinėjant savo vidų. Kad išmokti ilgam sėkmingai susitelkti į vidų, reikia ne tik valingo ketinimo, bet ir pusiausvyros tarp mūsų proto, praninio kvėpavimo, vitalinės – psichinės energijos ir kūno gyvybinės energijos.

Meditacija moko išsitapatinti iš materijos, kūno, emocijų, minčių. Tada gali vykti tikrojo AŠ paieška. Ieškome ne fizinio kūno viduje, o nukreipiant dėmesį į save kaip visumą. Taip atrandame savo sąmonę, jos pagalba – savo Sielą ir galų gale – savąją dvasinę raišką. Ir ateiname į tikrąjį savo dvasinės prigimties patyrimą. Meditacijos metu vyksta dėmesio perorientavimas nuo horizontalios, materialios, būties į vertikalią, dvasinę.

Meditatyviai tyrinėjame, kuo nesame. Aš nesu kvėpavimas, fizinis kūnas, juslės, emocijos, mintys, energija… Esu tai, kas gali kvėpuoti arba nekvėpuoti, jausti arba nejausti, mąstyti arba nemąstyti. Ieškome viduje savęs klausdami: „Kur aš?”. Vėliau klausiame savęs: „Kas aš?”. Tai atveda į teiginį „Aš esu”, į patyrimą – suvokimą: „Esu tai, kas esu”.

Vizualinė meditacija, patiriant save kaip pasaulio medį, suvokiant, koks jis, kiek stiprios jo šaknys, kamienas, vainikas su šakomis, lapais, žiedais, vaisiais. Šis pasaulio medis atspindi – iliustruoja mus, gali padėti suvokti, kas mus išveda iš pusiausvyros, trukdo būti vientisume, harmonijoje.