Sąmoninga meditacija – online

L. Rudaitienė - Sąmoninga meditacija online

2020-07-09 | 19:00 - 20:00

Tai praktinis užsiėmimas – mokymai, kaip nurimti, atsipalaiduoti sąmoningo kvėpavimo pagalba, sutelkus dėmesį „čia ir dabar”, nuraminant emocijas, mintis, vidinį, išorinį šurmulį, išgirsti, pajausti save, gyvąjį būties audinį.

Trumpas aprašymas:

Mes labai susiję su juslėmis, netgi nuo jų priklausomi, todėl tiek dėmesio joms skiriame, mokantis meditacijos. Juslės nuolatos mus veikia, tad ar verta su jomis kovoti, jas tramdyti? Kai stengiamės jas kontroliuoti, tai kelia įtampas. Gal vertėtų mokytis jas priimti kaip dalį savęs, tokiu būdu su jomis susijungiant? Priėmimo dėka ateina ramybė, taika.

Šiame užsiėmime daugiausiai dėmesio skirkime regos pojūčiui. Koncentracijos meditacijoje atsimerkus pastebėkite, kas pirmiausiai pritraukė jūsų žvilgsnį ir pakankamai sutelktai žiūrėkite į tai. Pabūkite stebėjime, įsisąmoninkite, kaip jaučiatės, be vertinimo, apmąstymų – tiesiog. Po kurio laiko savo žvilgsnį išfokusuokite, apžvelkite ramiai supančią aplinką, pasukant galvą į vieną, į kitą pusę. Stebėkite savo vidines reakcijas, dėmesį, būsenos pokyčius. Tada vėl atidžiau įsižiūrėkite į tai, kas jums labiausiai patinka, erzina ar traukia aplinkoje. Ar pavyksta stebint besąligiškai tai priimti, kas jumyse keičiasi priėmimo metu?

Dabar iš koncentracijos meditacijos pereiname į sąmoningumo meditaciją. Užsimerkiame, įsižiūrime į save, savo vidų. Tęsiame stebėti – žiūrėti vidun. Kas vyksta, kaip keičiasi būsena, kur keliauja dėmesys, energija?… Kas atsiveria jūsų vidinėje erdvėje? Tikra tyla, ramybė nebus rasta išorėje ar sukurta – ją rasime savo viduje. Mes įpratę nuolatos ką nors veikti. Te šį kartą mūsų vidiniu veikimu bus stebėjimas. Sąmonė kaip beasmenis stebėtojas – mūsų vedlys ir pagalbininkas. Stebime kūną, pojūčius, emocijas, mintis… Atrandame savyje dabartinės asmenybės atspindį, savo Sielos skambesį, Dvasios dvelksmą. Stebime, patiriame, nevertiname, priimame, suvokiame, stebime… Keliaujame į savyje atrastas beribes dvasines erdves vizualinės meditacijos patyrime.

Kai esame pakankamai atsipalaidavę, atsiriboję nuo visų kūniškų pojūčių, emocijų, minčių, vienintelė kliūtis siekant vidinės ramybės – per silpnas ketinimas. Motyvacija paskatina, įkvepia, bet kad tęsti siekti tikslo, turi lydėti valingas ketinimas.