Sąmoninga meditacija – online

L. Rudaitienė - Sąmoninga meditacija online

2020-07-02 | 19:00 - 20:00

Tai praktinis užsiėmimas – mokymai, kaip nurimti, atsipalaiduoti sąmoningo kvėpavimo pagalba, sutelkus dėmesį „čia ir dabar”, nuraminant emocijas, mintis, vidinį, išorinį šurmulį, išgirsti, pajausti save, gyvąjį būties audinį.

Trumpas aprašymas:

Meditacija kaip procesas, pažintis su įvairaus pobūdžio meditacijomis. Viena valanda taisyklingos, gilios meditacijos veda į vidinę taiką, ramybę, suteikia jėgų savirealizacijai.

Šioje sąmoningoje meditacijoje keliaujame per dėmesio – reakcijos reiškinį. Tam pasitelkiamas koncentruotas susitelkimas į savo kūną, judant dėmesiu per visą kūną nuo pėdų, per kojas, dubenį, pilvą, nugarą, krūtinę, pečius, rankas, kaklą, iki galvos. Stebime, kaip kūno dalys reaguoja į mūsų dėmesį, kaip elgiasi mūsų dėmesys meditacijos bėgyje. Kiek sąmoningos mūsų reakcijos, kaip valdome savo dėmesį. Kol mūsų dėmesys nevaldomai „šokinėja”, tol mes prarandame energiją. Tad mokomės valdyti savo reakcijas, vėliau – valdyti savo dėmesį.

Po to prisimename penkias jusles: uoslė, skonis, rega, lytėjimas, klausa, nes jos stipriai įtakoja mūsų reakcijas, dėmesį. Pereiname į sąmoningą meditaciją, apjungiančią fizinį kūną su pojūčiais, jausmų kūną su emocijomis, protą su mintimis. Siekiame stebėti ir suvokti, kuriame lygmenyje daugiausiai neramumų, trukdančių būti vidinėje ramybėje.

Meditacija primena apie mūsų dvasinę prigimtį, padeda ją įtvirtinti savyje. Asmenybei meditacija padeda pažinti save kaip Siela, sąveikauti, apsijungti su Siela. Sielai reikalinga meditacija, nes ji trokšta bendrauti su Dvasia.