Sąmoninga meditacija – online

L. Rudaitienė - Sąmoninga meditacija online

2020-06-25 | 19:00 - 20:00

Tai praktinis užsiėmimas – mokymai, kaip nurimti, atsipalaiduoti sąmoningo kvėpavimo pagalba, sutelkus dėmesį „čia ir dabar”, nuraminant emocijas, mintis, vidinį, išorinį šurmulį, išgirsti, pajausti save, gyvąjį būties audinį.

Trumpas aprašymas:

Vėl prisimename koncentracijos ir sąmoningumo meditacijas, kuo jos skiriasi. Pirmąjai būdingas koncentruotas dėmesio sutelkimas į konkretų stebėjimo objektą, antrąjai – platesnės perspektyvos stebėjimo laukas, nesitapatinant su jokiais konkrečiais objektais.

Gana dažnai imdami ką nors daryti, jau laukiame pabaigos, kad galų gale atsipalaiduoti. Tačiau tikros ramybės neįmanoma rasti išorėje, aplink save. Kuo labiau stengiamės nurimti, tuo neramesni tampame. Ramybė – natūrali Sielos būsena, tad stiprinant ryšį su Siela, auginsime rimtį savyje. Meditacija padeda sugrįžti į save, prie savo esmės.

Prisimename penkias jusles: uoslė, skonis, rega, lytėjimas, klausa. Viso gyvenimo bėgyje mūsų energija per tas penkias jusles teka išorėn. Pojūčiai, jutimai, ypač kai sukatyvinti, neleidžia nurimti. Pabandykime ramybę įnešti į jusles, o mums įprastą akytvumą pripildyti rimtimi. Tam reikia laiko, kantraus, nuoseklaus darbo – šiandien tai padarykime kartu, po to kiekvienas te praktikuoja savarankiškai. Tada galima pradėti siekti ramaus aktyvumo.

Visiškai atsipalaidavus keliaujame per visas savo jusles, susitelkiant kiek ilgesniam laikui prie kiekvienos iš jų. Įsižiūrime, įsijaučiame į uoslę, po to į skonį, regą, lytėjimo pojūčius, klausą. Tyrinėjame, kuri mūsų juslė gana rami, kuri labiausiai mus neramina, sukelia vidinį erzelį, jaudulį. Bet nesistengiame nieko keisti, o tik tyrinėjame savistabos pagalba.

Meditacija moko susiderinimo, padeda prisiderinti prie įvairių vibracijų, pasirenkant sau priimtinas, kol pavyksta pasiekti tikrąją ramybę.