Sąmoninga meditacija – online

L. Rudaitienė - Sąmoninga meditacija online

2020-06-18 | 19:00 - 20:00

Tai praktinis užsiėmimas – mokymai, kaip nurimti, atsipalaiduoti sąmoningo kvėpavimo pagalba, sutelkus dėmesį „čia ir dabar”, nuraminant emocijas, mintis, vidinį, išorinį šurmulį, išgirsti, pajausti save, gyvąjį būties audinį.

Trumpas aprašymas:

Meditacijų būna įvairių – dinaminių, ramių. Dažniausiai pasitaiko dvi: koncentracijos ir sąmoningumo. Koncentracijos meditacijos metu dėmesys sutelkiamas į vieną pasirinktą objektą. Tai gali būti kvėpavimas, vaizdinys išorėje ar vidinė vizualizacija, judesys (joga, cigunas, taichi), garsai, žodžiai, frazės, malda, mantra… Sąmoningumo meditacijos metu žmogus ugdo sąmoningumą visame savo dėmesio lauke. Stebime, siekiame suvokti savo kūno pojūčius, jausmus, mintis. Svarbu nuosekliai ugdyti savistabą, valdomą susikaupimą, gebėjimą nuraminti protą.

Meditacijos metu patogiai atsisėdame, stebime save, kvėpavimą, peržvelgiame kūno pojūčius, kvapus, garsus, kitką. Stebime kylančią mintį, kaip ji randasi, tęsiasi, nyksta. Jei sunku išlaikyti dėmesį stebint, galima jį sutelkti į kvėpavimą, kažką vieną.

Šio užsiėmimo metu keliavome į dinaminę kūno meditaciją, kai prajautinėjome savo dėmesiu kūno išorę, sutelkus dėmesį į pojūčius oda. Leidomės savo kūnu paviršiumi žemyn, iki pėdų, o tada jau gilinomės į vidinius pojūčius – raumenų, raiščių, kaulų… Ir judinome nuo apačios aukštyn įvairias kūno dalis, kad giliau, aiškiau jas pajausti. Taip prajautinėjome visą kūną, vidaus organus nuo pėdų iki viršugalvio.

Sąmoningumo meditacijos metu siekėme kuo labiau išskleisti savo dėmesį, stebėti – jausti – suvokti save kaip didesnę visumą, tapti ja. Meditacija nėra konkretaus rezultato siekis – tai procesas būti „čia ir dabar”, priimti viską, taip pat ir save, savo kūną, jausmus, mintis, besąlygiškai, patirti vientisumą.